Wizyta w porcie lotniczym

04.06.18.001  04.06.18.002  04.06.18.003

04.06.18.004

29 maja uczniowie klasy 2b odwiedzili  Port Lotniczy w Goleniowie. Dzieci zwiedzały wnętrze przebudowanego terminalu lotniczego oraz mogły  poznać kulisy pracy lotniska. W programie wycieczki było przejście ścieżką pasażera, którą przechodzą pasażerowie odlatujący z portu oraz sprawdzenie jak działają skanery bagaży. Dzięki panu Połczyńskiemu ze straży granicznej dzieci mogły poznać funkcje poszczególnych sprzętów, które są używane na lotnisku, a także dowiedziały się o roli poszczególnych pracowników na różnych etapach od stanowiska check-in aż do obsługi naziemnej. Zwiedziły  także miejsce, do którego na co dzień pasażerowie nie mają dostępu – bagażownia. Dodatkową atrakcją dla dzieci było wsiąść do nowoczesnego bojowego wozu strażackiego i zapoznać się z jego urządzeniami oraz uczestniczyć w prezentacji robota antyterrorystycznego. W czasie wycieczki uczniowie klasy 2b obserwowali także startujące i lądujące samoloty.

W klasowej wycieczce towarzyszyli również dzieciom ich rodzice, pani Katarzyna Muras i pan Jarosław Połczyński.

Wychowawczyni Bogusława Walas

 

Top