Poznań i okolice

Resized_20180608_115055001  Resized_20180608_131353001  Resized_20180608_102658001

W dniach 6.06-8.06.2018 r. klasy 6a i 7a zwiedzały Poznań i okolice. Opiekunami były panie Elżbieta Płatek, Ewa Gruszczyńska-Barańska i Katarzyna Chwil-Żerebecka. Po dotarciu na miejsce udaliśmy się do Palmiarni, gdzie podziwiliśmy okazy lasu równikowego. Następnie zwiedziliśmy ZOO korzystając z kolejki, która okazała się dużą atrakcją po upalnym wyczerpującym dniu. Wieczorny spacer z przewodnikiem po mieście zakończył pierwszy dzień naszego pobytu. Nocowaliśmy w hostelu przy ulicy Taczaka 23, gdzie również jadaliśmy śniadania.

Kolejny dzień wspólnej wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzenia Rogalowego Muzeum Poznania. Poznaliśmy tam tajemnicę wypieku Rogali Świętomarcińskich i nauczyliśmy się poznańskiej gwary.
Następnie zajrzeliśmy do laboratorium samochodowego Śkody: tam w pięciu strefach interaktywnych eksponatów prezentowano dla nas liczne zagadnienia motoryzacji (symulator zderzeń, badanie refleksu i spostrzegawczości, masa przedmiotów przy 70 km/h itp.).  W Manufakturze Cukierków „Karmelkowo” własnoręcznie robiliśmy lizaki.
Trzeciego dnia po wykwaterowaniu przejechaliśmy do Kórnika gdzie zwiedziliśmy zamek- muzeum,przepiękny obiekt architektoniczny mieszczący w swoich wnętrzach słynną Bibliotekę Działyńskich i zbiór mebli. Zobaczyliśmy też położoną niedaleko Powozownię z pojazdami dalekobieżnymi, do codziennego użytku i na wyjątkowe okazje.Odbyliśmy spacer po Aboretum i przejechaliśmy do Puszczykowa, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Arkadego Fiedlera, niezwykłego podróżnika, literata i pilota. W rodzinnym domu zgromadzone są eksponaty z jego wypraw na wszystkie kontynenty. Ważną częścią muzeum jest Ogród Kultur i Tolerancji, w którym można podziwiać rzeźby i zaskakujące artefakty: jak Piramidę 23 razy mniejszą od grobowca Cheopsa, czy wykonaną w skali 1:1 replikę żaglowca Santa Maria, na którym Krzysztof Kolumb dotarł do Ameryki. Po obiedzie wyruszyliśmy do Szczecina, gdzie czekali na nas rodzice. Bogatsi o wrażenia i nowe wiadomości, zafascynowani pięknem Polski planujemy kolejne wyjazdy.
M. K.Chwil Żerebecka.

 

Top