EcoGenerator

20.09.18.001 20.09.18.004 20.09.18.005

W dniach 18-20.09.2018r. uczniowie naszej szkoły odbyli zajęcia terenowe w EcoGeneratorze w Szczecinie. Lekcje Ekologii już tradycyjnie staramy się organizować w formie warsztatów. Cieszy nas więc, że nowoczesna forma utylizacji odpadów powstała w naszym mieście. A uczniowie kształtując swoją świadomość ekologiczną mogą zobaczyć, zrozumieć i poznać skomplikowane procesy zachodzące w spalarni EcoGenerator.

Uczniowie wykazali duże zainteresowanie oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach, czego czasem brakuje na lekcji w klasie. Zajęcia przeprowadzone w bardzo przystępny i ciekawy sposób niwelują też lęki społeczne przed tego typu zakładami w centrach miast. Wróciliśmy bogatsi o nowe wrażenia, nowe wiadomości i zafascynowani ekologicznymi rozwiązaniami w szczecińskiej spalarni. Planujemy kolejne zajęcia terenowe do kolejnych lekcji.
Nauczyciel biologii.

Top