Pan Kucharz w przedszkolu

11.10.18.020  11.10.18.029 11_10_18_016

W czwartek- 11 października dzieci z grupy „Radosnych Misiów” odwiedził tatuś jednego z chłopców. Strój naszego gościa uświadomił dzieciom, że jest kucharzem. Pan Paweł zaproponował wspólne wykonanie pizzy. Dzieci poznały produkty oraz przybory i urządzenia dzięki, którym można było wykonać pyszne pizze. Dzieci odmierzały mąkę, dolewały wodę, olej, wsypywały sól, cukier. Gdy ciasto było zrobione każdy własnoręcznie wałkował i przyrządzał swoją pizze.

Chwile oczekiwania na zjedzenie pachnących pyszności, pan Paweł uatrakcyjniał podrzucaniem pizzy. Dzieci, oprócz wiedzy kulinarnej, utrwaliły sobie zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Czekając na upieczone pizze, dzieci słuchały książeczki pt. „Zuzia uczy się piec”. Każde dziecko mogło zjeść upieczoną i wykonaną przez siebie pizzę. Gdy rączki i buzie zostały umyte naszemu gościowi wręczona została laurka – pizza, którą od rana dzieci wykonywały. Kulinarne spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem.

Dziękujemy za przybliżenie nam zawodu kucharza.
Więcej zdjęć w Galerii.

Top