Pasowanie na ucznia

15.10.18.003 15.10.18.004 15.10.18.016
Pasowanie na Ucznia jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu pierwszoklasistów. Czekają na ten dzień z niecierpliwością, poznając nowe środowisko szkolne oraz zgłębiając podstawową wiedzę i umiejętności .
15 października 2018r. odbyło się ślubowanie oraz pasowanie na uczniów dzieci z klas pierwszych. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, podczas uroczystości pasowania wystąpili w kolorowych biretach, aby podkreślić wyjątkowość tego dnia, w którym staja się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. Z tej okazji przygotowali i zaprezentowali program artystyczny, który radośnie oklaskiwali koledzy ze starszych klas oraz ich najbliżsi.

Po części artystycznej, nastąpiła ta najbardziej oczekiwana i najdłuższa ceremonia – ślubowanie i pasowanie na ucznia. Najpierw kandydaci na pierwszoklasistów i uczniów szkoły uroczyście ślubowali, że będą starać się: dobrze uczyć, słuchać nauczycieli, pomagać słabszym, dbać o honor swojej szkoły i klasy. Następnie pani wicedyrektor, wielkim ołówkiem, pasowała każdego z nich na ucznia.
Podczas tej uroczystości pożegnano także czwartoklasistów i włączono ich w poczet starszej grupy wiekowej.
Całość zakończyła się wręczeniem pamiątkowych medali przez wychowawców panią Elżbietę Płatek i panią Magdalenę Wołowską, oraz słodkim przyjęciem, które przygotowali dla dzieci rodzice .
M. Wołowska
Zapraszamy do Galerii.

Top