Lekcja przyrody w Kliniskach

19.11.18.002 19.11.18.004 19.11.18.005
Na początku listopada uczniowie klas trzecich odbyli ciekawe lekcje przyrody wyjeżdżając do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Kliniskach. Pod opieka pani Iwony Szukało, Barbary Marach i Danuty Kwiatkowskiej zgłębiali wiedzę o lesie. Zajęcia przeprowadził starszy specjalista ds. ochrony przyrody i edukacji – pan Jacek Sidorko. Przyswajanie wiedzy rozpoczęto od omówienia ekspozycji pt.,,Mieszkańcy lasu” zawierającej naturalne eksponaty wielu zwierząt.
19.11.18.008  19.11.18.009  19.11.18.012
Następnie w sali konferencyjnej uczniowie obejrzeli film pt.,,Przygotowywanie się zwierząt do zimy”. Po tym wszyscy odbyli warsztaty – rozpoznawali i pisali nazwy roślin i zwierząt znajdujących się w poszczególnych warstwach lasu. Multimedialna tablica ,,Odgłosy lasu” przybliżyła wszystkim dźwięki, jakie rzadko mamy okazję usłyszeć będąc w lesie. Znajdująca się w pobliżu ośrodka ścieżka spacerowo – dydaktyczna obfitowała w grzyby – grzyby giganty. Trzecioklasiści chętnie słuchali opowieści pana Jacka, udzielali odpowiedzi na zadane pytania. Na zakończenie zajęć wszyscy piekli kiełbaski przy wspólnym ognisku i pobawili się na placu zabaw. Wszystkie poczynania uczniów fotografowała p. B. Marach. Po ciekawie spędzonych zajęciach trochę zmęczeni, ale zadowoleni z atrakcji i bogatsi w wiedzę przyrodniczą wróciliśmy do szkoły.
D. Kwiatkowska

Top