Wiosenny Przegląd Teatralny

21.03.19.001  21.03.19.012  21.03.19.060

Pierwszego dnia wiosny, czyli 21.03.2019 r. odbył się w naszej szkole Przegląd Teatralny, w którym udział brały klasy: 6, 7a, 7b, 8a, 8b oraz III. To wydarzenie było bezpośrednio związane z Międzynarodowym Dniem Teatru, które jest obchodzone 27.03. Hasłem przewodnim tegorocznego przeglądu był cytat z utworu Ignacego Krasickiego: „I śmiech niekiedy może być nauką”. Pomimo ogólnego tematu zdecydowana większość klas wybrała scenariusze nawiązujące do dzieł literackich, co świadczy na korzyść czytania szkolnych lektur. Poziom w tym roku był naprawdę bardzo wysoki i bardzo wyrównany. Jury w składzie: pan dyrektor Wojciech Żerebecki, pani Lucyna Kowalczyk oraz pani Beata Sagan po burzliwych naradach wydali następujący werdykt:

- miejsce III zajęła klasa 6 za przedstawienie pt. „Szkoda babci” inspirowane skeczem kabaretowym nawiązującym do baśni o Czerwonym Kapturku;
- miejsce II zdobyła klasa 7b za przedstawienie na podstawie „Zemsty” Aleksandra Fredry (aktorzy wystąpili w profesjonalnych strojach i byli świetnie przygotowani do swoich ról);
- miejsce I zajęła klasa III za przedstawienie pt. „Romeo i Julia”, które rozbawiło i zachwyciło wszystkich zarówno grą aktorską, scenografią, strojami i rekwizytami;
Pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia. Klasa 7a zaprezentowała przedstawienie pt. „Skarga Julka”, klasa 8a przedstawiła „Trzy skecze w jednym”, a klasa 8b pokazała współczesną wersję Kopciuszka.
Wyróżnienia zostały przyznane w trzech kategoriach:
najlepszą aktorką została Oliwia Tomaszewska z klasy 6 za kreację Wilka, mianem najlepszego aktora nagrodzono Bartosza Zielińskiego z klasy 8a  za fantastyczną rolę kabaretowej Mariolki, a najlepsza charakteryzacja przypadła Jakubowi Gajewskiemu z klasy 7b za wspaniały kostium Cześnika. Dziękujemy uczniom za ogromną dawkę humoru i świetne przygotowanie swoich przedstawień, a jury dziękujemy za sprawiedliwy werdykt. Już nie możemy się doczekać, co przygotujecie za rok, bo w tym roku bardzo wysoko podnieśliście sobie poprzeczkę.

21.03.19.013  21.03.19.045  21.03.19.052

Zapraszamy do Galerii.

Agata Białek
Top