XV Festiwal Matematyczny

30.03.19.012 30.03.19.015 30.03.19.023

Kolejny festiwal już za nami!

30 marca 2019 r. po raz piętnasty uczniowie klas pierwszych szczecińskich szkół podstawowych mogli „na wesoło” i z matematyką spędzić sobotni czas wolny. Organizator festiwalu SP nr 13 w Szczecinie gościła reprezentantów klas pierwszych 8 szkół wraz z opiekunami i rodzicami. Głównym celem imprezy była popularyzacja uczenia się matematyki poprzez zabawę, a jednocześnie integracja tej grupy wiekowej i stworzenie możliwości udziału w międzyszkolnym konkursie.

Były więc gry kartami matematycznymi autorstwa p. A. Grabowskiego, sztafeta sportowa z elementami liczenia, zajęcia plastyczne techniką origami, zabawy z chustą Klanza, a na koniec słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta i Radę Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo będą długo cieszyły ich zdobywców. Nagroda główna – Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły nr 13 trafił w tym roku do Szkoły Podstawowej nr 39.

Wyniki końcowe

Indywidualna punktacja uczniów zdobyta podczas gier kartami matematycznymi p. A. Grabowskiego. Wyszczególnieni uczniowie zdobyli tytuł – „MISTRZ GIER MATEMATYCZNYCH” i otrzymali nagrodę rzeczową. Zwycięzcą indywidualnym zostawał uczeń z największą ilością zdobytych punktów podczas gier kartami matematycznymi, spośród własnej reprezentacji.

WYKAZ ZWYCIĘZCÓW IMPREZY

XV Festiwal Matematyczny Klas Początkowych Miasta Szczecina

Lp. Imię i nazwisko ucznia, nazwa szkoły liczba punktów
1. Natalia Głowacka                       SP 39               20
2. Paweł Kraus                               SP 28               19
3. Monika Gawrońska                  SP 13               18
4. Tymoteusz Paleń                      SP 56               17
5. Zuzanna Szeszko                      SP 54               15
6. Filip Podolski                            SP 37               15
7. Zuzanna Kołodziejek               SP 48              14
8. Filip Grzelczak                         SP 59               13

Punkty indywidualne oraz punkty zdobyte przez reprezentację szkoły podczas sztafety sportowo – matematycznej wyłoniły najlepsze drużyny.

Punktacja zbiorowa:

Miejsce Ilość zd .punktów       Nazwa szkoły

I               84                                  SP 39
II             80                                  SP 13
III            71                                  SP 28
IV            63                                 SP 37
V             57                                  SP 48 oraz SP 56
VII          54                                 SP 54
VIII        39                                 SP 59

W imieniu Komitetu Organizacyjnego XV FMKP Miasta Szczecina: mgr Iwona Trusewicz

Zapraszamy do Galerii.

Top