Konkurs „Żywioły lasu”

27.05.19.002  27.05.19.007  27.05.19.001

W ośrodku Edukacji Przyrodniczej i Leśnej  31.05.2019r. odbył się  ogólnopolski  konkurs ,, Żywioły lasu”. Po raz pierwszy  wiedza ekologiczna uczniów  sprawdzana była w formie gry strategicznej. Zadaniem uczniów było nauczenie się zasad gry, opracowanie strategii,  prowadzenia rozgrywki i wygranie z drużyną  innej szkoły.  Uczniowie z kl. 7a  Aleksandra Banasik, Aleksandra Gwóźdź, Antonina Pietrusiak, Jan Serwatowski reprezentowali Szkołę Podstawową nr 13.

Drużynę z Gimnazjum nr 31 stanowili: Anna Bagińska, Maja Klupś, Jakub Borkowski, Robert Jankowski. Uczniowie rywalizowali przez dwie rundy, każda mogła trwać maksymalnie 1 godzinę. Rywalizacja toczyła się o wejście do finału, który odbędzie się w Warszawie. Poziom szkół był bardzo wyrównany ale nikt nie zdobył wymaganych 800 pkt. Wszyscy uczestnicy jednak podkreślali, że była to wyjątkowa przygoda, ważne doświadczenie, okazja poznania nowych osób a dla Lasów Państwowych  akcja promocyjna, która zachęciła nas do dalszej współpracy.
K. Żerebecka
Top