Śpiewaliśmy dla Niepodległej

07.11.19.024 07.11.19.021 07.11.19.022

07.11.19.035 07.11.19.039 07.11.19.056

7 listopada spotykaliśmy się w naszej szkole na uroczystości poświęconej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Nasze listopadowe obchody symbolizują miłość do Polski, przypominają jej burzliwe dzieje, walkę o wolność – są symbolem bohaterstwa i męstwa pokoleń które, niestety już odeszły.


11 listopada to radosna data, bo przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność. Młodzi strzelcy i legioniści, którzy o niepodległość tak ofiarnie walczyli, spełnili marzenia kilku pokoleń Polaków. Kiedy szli na bój, towarzyszyły im pieśni i piosenki, powstające w okopach, na froncie, w marszu. Pozwalały przetrwać trudy walki, dodawały otuchy, rozweselały.
Chcemy, żeby te pieśni ciągle żyły, żeby młode pokolenie o nich nie zapomniało.
W taki właśnie sposób świętowaliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę – poprzez śpiew.
Śpiewaliśmy wszyscy, duzi i mali. Było pięknie, uroczyście i wzruszająco. Obejrzeliśmy występy klas młodszych, wysłuchaliśmy pieśni śpiewanej przez harcerki z VIII Szczecińskiej Drużyny Harcerskiej „ Świt”. Wzruszaliśmy się  przy utworach śpiewanych przez Martynę i Klarę.
Bardzo dziękuję p. Beacie Samborskiej, bez pomocy której niemożliwe byłoby przygotowanie uroczystości.
Dziękuję za pomoc i wsparcie w przygotowaniach wszystkim moim wspaniałym koleżankom i kolegom- naszej szkolnej drużynie zawsze czujnej i gotowej, a rodzicom naszych uczniów za pyszne ciasta!
Dziękuję Wam wspaniali rodzice i uczniowie. To dzięki Wam  sprawiliśmy, że te wspaniałe pieśni nie pozostają tylko w pożółkłych śpiewnikach.
Pieśni te nadal żyją…
Ania Brzozowska
Zapraszamy do Galerii.

Top