„Czerwcowy las uczy nas”

10.06.22.001  10.06.22.002  10.06.22.003

14.06.22.001 14.06.22.002 14.06.22.003

Minął kolejny rok  współpracy Szkoły Podstawowej nr13 im. Orląt Lwowskich z Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczej w Kliniskach.

,,Czerwcowy las uczy nas”  to tytuł wydarzenia, w którym uczestniczyliśmy 7.06.2022r. na terenie Nadleśnictwa w  Kliniskach. Wśród uczniów i nauczycieli szkół położonych w granicach Nadleśnictwa byli zaproszeni goście: Dyrektor Genaralnej Dyrekcji Lasów Państwowych  Pan Andrzej Szelążek, Nadleśniczy  Pan Ryszard Brygman, który spotkanie otworzył,   jego zastępca Pan Ryszard Siarkiewicz-Hoszowski, Prezes WOŚPi GW Pan Marek Subocz, dyrektor ZCDN Pani Urszula Pańka oraz konsultant ZCDN Pani Małgorzata Majewska.

 11.06.22.001 11.06.22.002  11.06.22.003

Uczniowie z każdej ze szkół przygotowali bardzo ciekawe programy artystyczne. Naszą szkołę reprezentowali Ludwik i Jan Kozłowscy grając na fagocie i keybordzie. Zrobili ogromne wrażenie grając w duecie ,,Gdybym był bogaty”-J.Bocka, piosenkę z musicalu Skrzypek na dachu oraz ,,La cumparsita-tango M. Rodrigueza. 

Po występach drużyny składające się z uczniów, ich opiekunów oraz pracowników Nadleśnictwa Kliniska otrzymały pakiet startowy do gry terenowej realizowanej na trasie Zielonego Punktu Kontrolnego.  Każda z grup musiała wykazać się umiejętnościami orientacji w terenie oraz prawidłowo rozwiązać zadania przygotowane przez leśników na poszczególnych stanowiskach. Po przebytej drodze na każdego uczestnika czekał poczęstunek oraz mnóstwo zabaw i potyczek. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko promocyjno-edukacyjne, przy którym można było sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą, poznać bliżej pracę leśnika oraz otrzymać ciekawy upominek. Cieszymy się z tak dużej frekwencji i zapraszamy za rok.

Przy okazji tej uroczystości wręczone zostały nagrody przyznane w konkursie plastycznym pt.: Skrzydlaci Mieszkańcy Lasu”. Laureatom konkursu nagrody wręczał Pan Andrzej Szelążek – Dyrektor RDPL w Szczecinie, Pan Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie oraz Pan Ryszard Brygman – Nadleśniczy Nadleśnictwa Kliniska. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Zuzia Hreczuch z klasy czwartej. Reprezentanci SP13 z klas 6a, 6b i 4a byli pod opieką Nauczyciela biologii Pani Katarzyny Chwil-Żerebeckiej i  geografii Pana Szymona Woroniuka.
Wszystkim gratulujemy,dziękujemy za wspólna zabawę  i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych wydarzeniach. 

K.Chwil-Żerebecka.