„Zdrowy Tydzień” w świetlicy szkolnej

09.06.22.00309.06.22.00209.06.22.001

09.06.22.004

W minionym tygodniu dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach promujących zdrowe odżywianie. Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo się odżywiać oraz jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna. Stworzyliśmy piramidę zdrowia, plakat z hasłami promującymi „zdrowy styl życia”, rozwiązywaliśmy krzyżówki, quizy, wykreślanki, rebusy, zagadki związane z omawianą tematyką i nie zapominaliśmy o dużej porcji ruchu. Przystąpiliśmy także do działań praktycznych, a na warsztatach kulinarnych przygotowaliśmy owocowe szaszłyki. Na zakończenie naszego tygodnia obejrzeliśmy krótką bajkę „Słodkie złego początki”, promującą zdrowe odżywianie oraz zjedliśmy małe co nieco w postaci zdrowych przekąsek (świeże owoce i suszone morele).

Mamy nadzieję, że informacje oraz umiejętności zdobyte w ramach „Zdrowego tygodnia” uświadomią uczniom, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie.

Małgorzata Kruszczyńska

Top