Festiwal Nauki

                    

W dniu 23.06.2010 r. w ZS nr 13 odbył się kolejny Festiwal Nauki. W godzinach 9.15 – 12.00 w różnych grupach wiekowych (0–III SP 13, IV-VI SP 13, I-III GM 31) prezentowane były osiągnięcia przedmiotowe oraz zajęć pozalekcyjnych, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły; przeprowadzono też liczne konkursy dla uczniów obu szkół (konkurs fotograficzny pod hasłem „Zwierzątko – moje hobby”, konkurs ciast, zabawy matematyczne – m. in. Sudoku, zmagania literacko-językowe).

W ramach sportowej części Festiwalu rozegrano mecz piłki nożnej: nauczyciele i pracownicy ZS 13 vs uczniowie i absolwenci szkoły. Pozostali uczniowie mogli uczestniczyć w zawodach sportowych w różnych konkurencjach indydwidualnych.
Zaszczytny tytuł „Klasy Roku” mijającego roku szkolnego, na który złożyły się osiągnięcia w takich dziedzinach, jak:
- wyniki konkursów Festiwalu,
- średnia klasy,
- frekwencja,
- czytelnictwo,
- ilość laureatów konkursów przedmiotowych
zdobyła klasa VI A (w GM 31 – kl. II A).
                         

I jeszcze specjalna relacja z Festiwalu widziana oczami absolwenta SP13.

Festiwal Nauki 23.06.2010 r. w Wielgowie

Dnia 23.06.2010 r. w Zespole Szkół nr 13 w Wielgowie odbył się Festiwal Nauki. Tuż po godzinie 9-tej rano, zgromadzonych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na nowo wybudowanym boisku szkolnym, przywitał dyrektor pan W. Żerebecki i zaprosił do udziału w licznych atrakcjach.

Inauguracyjnym wydarzeniem Festiwalu był mecz pracowników ZS nr 13 z uczniami z poszczególnych grup wiekowych. Po futbolowych zmaganiach przyszedł czas na szereg innych gier i zabaw o charakterze sportowym. Co odważniejsi mogli spróbować swoich sił w skoku o tyczce, inni natomiast mieli możliwość sprawdzenia swojej celności na wiele różnych sposobów (rzucanie hula-hoop do wbitych w ziemię palików, gra w mini golfa oraz strzelanie piłką do bramki ze slalomem między pachołkami). Nie zabrakło także słynnego przeciągania liny, skoku w dal oraz rzucania piłką lekarską na odległość i wyścigów na bieżni.

Festiwal Nauki nie był tylko miejscem dla treningu swoich umiejętności sportowych, ale przede wszystkim możliwością zaprezentowania osiągnięć poszczególnych klas z całego roku szkolnego. Stąd też na piętrze budynku można było podziwiać wystawę prac uczniów, których tematyką była konstrukcja budowli architektonicznych. Dla niewtajemniczonych przygotowana została również mała wystawa o tematyce matematycznej, w tym m.in. wielki plakat, wyjaśniający ideę ślimaka Teodorosa. Obok niej znajdowała się inna plansza, mówiąca o bieżącym roku jako o Roku Bioróżnorodności. Z kolei sala od języka niemieckiego została przeobrażona w wystawę prac uczniów dotyczącą Szczecina.

Na korytarzu specjalna komisja miała za zadanie wybrać najbardziej smakowity i efektowny wizualnie wypiek, przygotowany przez poszczególne klasy szkoły podstawowej, a także najciekawsze zdjęcie zwierzątek, zgłoszone do konkursu fotograficznego. W parterowej części budynku szkoły można było obejrzeć prezentację multimedialną (przygotowaną specjalnie na tę okazję przez P. Ruczko i S. Cencyka), obrazującą rok działalności szkolnego kółka fotograficznego.

Warto wspomnieć także o darmowej grochówce, serwowanej przez szkolną stołówkę. Zwieńczeniem Festiwalu Nauki było oficjalne rozdanie pucharów, dyplomów i słodyczy dla najbardziej aktywnych tego dnia klas, a także zaległych wyróżnień za udział w konkursie bibliotecznym.

Paweł Ruczko
V-12/Tropyx
Szczecin, 24.06.2010 r.

Top