Jesienny Festyn Rodzinny 2010

                     
Dnia 22. października 2010 r. w Zespole Szkół nr 13 w Wielgowie odbył się Jesienny Festyn Rodzinny. Ze względu na niesprzyjającą aurę wydarzenie zostało w całości przeniesione do budynku szkoły, jednakże ten fakt nie wpłynął w żaden sposób na frekwencję ze strony uczestników.

Punktualnie o godzinie 11’tej w zatłoczonym korytarzu pojawił się dyrektor p. Wojciech Żerebecki, który krótkim przemówieniem otworzył tegoroczną odsłonę Festynu. Dookoła piętrzyło się mnóstwo uczniów i ich opiekunów, dokonujących z uśmiechem na twarzy zakupów słodkości w corocznym kiermaszu domowych wypieków. Za przysłowiową złotówkę można było skosztować kawałek ciasta, galaretkę, sałatkę, a nawet kotleta.

W czytelni uruchomiona została loteria fantowa, która cieszyła się ogromnym powodzeniem, szczególnie wśród najmłodszych uczestników. Z kolei świetlica szkolna stała się ponownie miejscem popisów wokalnych uczniów w konkursie karaoke, a jedna z sal nauczania początkowego zamieniła się w niewielki plac zabaw z rozstawionym dużym dmuchanym zamkiem.

Oddana do użytku w marcu 2010 r. nowo wybudowana sala gimnastyczna zamieniła się w świątynię sportu i rekreacji. Uczniowie mieli do wyboru szereg atrakcji: grę w kosza, przeciąganie liny, skok wzwyż, rzucanie hula-hoop do celu, trening sprawnościowy (m.in. czołganie się przez tunel i pokonywanie przeszkód), strzelanie hokejowym krążkiem do bramki, jazda wózeczkiem na brzuchu między palikami, celowanie woreczkami z piaskiem do kółek bądź specjalnej tablicy z otworami, chodzenie na plastikowych nogach (prostsza wersja szczudeł), a także ściganie się w workach. Pieczę nad poszczególnymi konkurencjami trzymali specjalnie do tego celu wyznaczeni uczniowie klas starszych (można ich było poznać po charakterystycznych kamizelkach odblaskowych). Płynący szybko czas umilała serwowana muzyka ze szkolnego nagłośnienia.

Na górnym korytarzu, a także w jednej z dolnych sal, można było podziwiać jesienne stwory, wykonane przez uczniów z wykorzystaniem głównie owoców i warzyw. Z kolei w szkolnej stołówce serwowano tradycyjną polską grochówkę, która również cieszyła się sporym powodzeniem. Festyn trwał trzy godziny, po których wszyscy szczęśliwi wrócili do swoich domów.

Paweł Ruczko
Szczecin, 25.10.2010 r.

Zapraszamy do galerii.
Zdjęcia w galerii są autorstwa S. Cencyka i P. Cabaj

Podsumowanie loterii fantowej

Podczas Festynu Jesiennego odbyła się loteria fantowa. Jak zawsze cieszyła się ona dużym powodzeniem. Nad jej przygotowaniem i poprawnym przebiegiem czuwały: p. D. Kwiatkowska i p. B. Sagan. W tym roku zebrano ponad 200 fantów oraz dokupiono również ok. 80, dzięki znakomitemu prowadzeniu oszczędności SKO przez p. D. Kwiatkowską.
Losy najchętniej kupowały dzieci z młodszych klas, które bardzo radośnie reagowały na otrzymane fanty. Niektórzy wydali spore sumy. Na koniec żałowały nawet, że już skończyły się losy i nie mogą kupić więcej. Sprzedażą i przekazywaniem wygranych zajmowali się uczniowie klas pierwszych gimnazjum: M. Baranowska, A. Sala, S. Łoszkowska, K. Kozera i J. Kurek.
Tekst: B. Sagan