Co słychać na półkolonii?

18.01.2018.061  18.01.2018.027  18.01.2018.095

18.01.2018.194  18.01.2018.166  18.01.2018.155

15.01.18

Wyjazd do kina na film ” Fernando” .

Pyszne posiłki przygotowane przez panie Kucharki . Dziękujemy !!!

Wykonujemy Prace z Masy Solnej pod czujnym okiem pan Eli i pani Basi.

Gry i zabawy ruchowe na hali sportowej pod okiem p. Arka.

16.01.18

We wtorek 16.01. zaskoczyła nas zima . Tak wiec po śniadaniu były zabawy na śniegu, lepienie bałwana, biegi, skoki, rzuty i tak dalej…

Wykonujemy przepiękne witraże. Najpierw szukaliśmy wzorów w internecie. A następnie wykonywaliśmy je przy pomocy materiałów plastycznych.

Świetnie bawiliśmy się na hali sportowej. Pan Arek dał nam do wiwatu. Była rozgrzewka. Później szalone wyścigi rzędów- biegaliśmy, skakaliśmy, rzucaliśmy, celowaliśmy… Ach co My nie robiliśmy… Później odbył się mecz Piłki Nożnej.

Pani Basia i p. Danusia czytały nam piękne bajki i baśnie.

17.01.18

W środę rano 17.01. graliśmy w karty matematyczne, szachy i inne gry logiczne.

Po śniadaniu pojechaliśmy  na pływalnię Fala w Goleniowie. Było super. Bawiliśmy się  w wodzie, pływaliśmy, nurkowaliśmy, zjeżdżaliśmy na zjeżdżalni, były też wodne wyścigi rzędów. Działo się oj działo…

Po powrocie z basenu  zjedliśmy obiad. I po krótki odpoczynku znów ruszyliśmy do zabawy. Niektórzy grali na hali w Dwa Ognie i Piłkę  Nożną, inni malowali ilustracje do wcześniej przeczytanych bajek i baśni.

18.01.18

W czwartek rano pobawiliśmy się  troszeczkę i  po, jak zwykle pysznym, śniadaniu wyruszyliśmy do kina na film  o niedźwiadku o imieniu Padington. Było super i bardzo wesoło.

Po powrocie z kina i pysznym obiedzie pod okiem pani Basi i pani Marzenki wykonywaliśmy prześliczne prace przedstawiające zimowe krajobrazy. Prace wykonywaliśmy w technice  origami płaskie.

Po wykonaniu prac z origami, pan Arek zabrał nas na salę „Tortur”. Po wyczerpującej rozgrzewce, wykonywaliśmy ćwiczenia gimnastyczne i akrobatyczne. Zabawa była super!!!!

19.01.18

Nastał Piątek. Ostatni dzień półkolonii. Obfitował w różnego rodzaju atrakcje. A zaczęło się już dziać od samego rana. O godzinie 8.00 pojechaliśmy do Papugarni. Było superancko.  Karmiliśmy różnokolorowe papugi, które latały nad naszymi głowami i siadały nam na dłonie, ramiona, głowy. Wyszliśmy bardzo zadowoleni i z chęcią wrócilibyśmy tam jeszcze raz.

Po powrocie do szkoły i zjedzeniu pysznego, jak zwykle, obiadku razem z panią Magdą i panią Elą zabraliśmy się do prac ręcznych. Wykonywaliśmy dżdżownice z różnych materiałów m.in. z  kocyków. Nasze zwierzątka okazały się rewelacyjne.

Po pracach ręcznych przyszedł czas na wysiłek fizyczny. Po intensywnej rozgrzewce na przyrządach gimnastycznych, rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Chłopcy grali a dziewczęta oszczędzały siły na dyskotekę, ale nie siedział biernie, tylko wspaniale dopingowały chłopców do lepszej gry.

No i po wycieczkach, kinie, basenie, papugarni, zabawach na śniegu, pracach plastycznych,  origami, pracach z masy solnej, robieniu zwierzątek, malowaniu krajobrazów, grach i zabawach ruchowych  i wielu, wielu innych zajęciach. Zmęczeni, ale szczęśliwi doczekaliśmy się ostatniego punktu naszej przygody – Huuuraaa! – DYSKOTEKA!!!!!!
Zabawa była wspaniała bawiliśmy się przy wspaniałej muzyce, którą zapewnili nam starsi koledzy z gimnazjum – Maciek i Damian. Były kolorowe światła, balony, konkursy z nagrodami. Było tak wspaniale, że nie chciało się nam wracać do domów. No, ale wszystko co dobre szybko się kończy. Pożegnała  nas piosenka Elektrycznych Gitar – „To już jest koniec….” Do zobaczenia po feriach !!!

Zapraszamy do Galerii na fotoreportaż.

Top