Sprawozdanie z Festiwalu

15.03.18.020  15.03.18.287 15.03.18.276

15 marca br. w Szkole Podstawowej nr 13 w Szczecinie Wielgowie odbył się IX Festiwal Języka Niemieckiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów Miasta Szczecina. Konkurs został zorganizowany przez Dyrekcję i Nauczycieli SP nr 13 we współpracy z Radą Rodziców oraz Radą Osiedla.

Honorowy patronat nad Konkursem objęła  Zachodniopomorska Kurator Oświaty Pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Ryszard Mićko członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Funkcję koordynatorów Festiwalu pełniły nauczycielki języka niemieckiego pani Katarzyna Nowak i pani Małgorzata Lipińska.

Celem imprezy była promocja języka i kultury naszego zachodniego sąsiada, a także popularyzacja nauczania języka niemieckiego.

Festiwal cieszył się dużą popularnością wśród młodzieży; wzięło w nim udział ponad 100 uczniów z 22 szkół podstawowych i gimnazjów miasta Szczecina.

Uczestnicy Festiwalu rywalizowali w następujących konkurencjach:

-         konkursie plastycznym:

-         konkursie językowym

-         quizie realioznawczym

-         zadaniowej rywalizacji sportowej.

Po kilku godzinach emocjonujących zmagań, sprawdzających nie tylko wiedzę i umiejętności językowe, ale też sprawność fizyczną oraz umiejętność współdziałania w grupie, zaszczytny tytuł Mistrza Języka Niemieckiego zdobyło Gimnazjum nr 10, które wyprzedziło  Gimnazjum nr 29 oraz  gospodarzy Gimnazjum nr 31.

Wśród młodzieży młodszej triumfowali uczniowie SP 13, drugie miejsce zajęła SP nr 37, na trzecim miejscu rywalizację ukończyła SP nr 74.

Wszyscy uczestnicy podkreślali doskonałą atmosferę oraz niekonwencjonalną formę rywalizacji oraz wskazywali na konieczność kontynuowania tak udanej imprezy.

Wyniki indywidualne:

Konkurs plastyczny

1. Joanna Palacz   NSP „Primus”                   1.  Wojciech Głogowski  Gm nr 31

2. Agata Mądrzak              SP  nr 11                2.  Maja Zborowska    Gm nr 39

3. Wiktoria Tytoń              SP nr 13               3.  Natalia Łaszewicz  Gm nr 31

Quiz  realioznawczy

1. Jakub Domagalski           SP nr 13                          1.  Franciszek Czajka               Gm nr 10

2. Marta Woźniak                SP nr 74                          2.  Kamila Ślęga                      Gm nr 9

3. Hanna Bering                   SP nr 37                          3.  Sylwia Marczak                 Gm nr 9

Konkurs językowy

1.Julia Piątek                        SP nr 56                        1.  Julia Orłowska                     Gm nr 10

2.Maciej Borkowski             SP nr 74                        2.  Jakub Bagiński                     Gm nr 29

3.Marek Mostowski             SP nr 37                        3.  Adam Barański                     Gm nr 29

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

mgr Katarzyna Nowak