XIV Festiwal Matematyczny Klas Początkowych

24.03.18.001 24.03.18.033 24.03.18.169
Kolejny festiwal już za nami!

24 marca 2018 r. po raz czternasty uczniowie klas pierwszych szczecińskich szkół podstawowych mogli „na wesoło” i z matematyką spędzić sobotni czas wolny. Organizator festiwalu SP nr 13 w Szczecinie gościła reprezentantów klas pierwszych 10 szkół wraz z opiekunami i rodzicami. Głównym celem imprezy była popularyzacja uczenia się matematyki poprzez zabawę, a jednocześnie integracja tej grupy wiekowej i stworzenie możliwości udziału w międzyszkolnym konkursie.

Były więc gry kartami matematycznymi autorstwa p. A. Grabowskiego, sztafeta sportowa z elementami liczenia, zajęcia plastyczne techniką origami, zabawy z chustą Klanza, a na koniec słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta i Radę Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo będą długo cieszyły ich zdobywców. Nagroda główna – Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły nr 13 pozostał w tym roku u organizatorów, czyli zwycięzców rywalizacji zbiorowej festiwalu.

Zapraszamy ponownie i gwarantujemy, iż za rok zabawa pierwszoklasistów będzie równie „gorąca” i emocjonująca.

Wyniki końcowe

Indywidualna punktacja uczniów zdobyta podczas gier kartami matematycznymi  p. A. Grabowskiego. Wyszczególnieni uczniowie zdobyli tytuł – „MISTRZ GIER MATEMATYCZNYCH” i otrzymali nagrodę rzeczową. Zwycięzcą indywidualnym zostawał uczeń z największą ilością zdobytych punktów podczas gier kartami matematycznymi, spośród własnej reprezentacji.

WYKAZ ZWYCIĘZCÓW IMPREZY
XIV Festiwal Matematyczny Klas Początkowych Miasta Szczecina

1. Helena Wiktorczyk OSM Ist. – 13 pkt.
2. Marika Buczek SP 2 – . 13 pkt.
3. Jan Gwóźdź SP 13 – 13 pkt.
4. Aleksander Jóźwiak SP 20 – 17 pkt.
5. Jakub Matyasik SP 21 – 10 pkt.
6.Szymon Koper SP 28 -17 pkt.
7. Nataniel Zieliński SP 39 – 21 pkt.
8. Nina Zeniuk SP 48 – 14 pkt.
9. Wiktoria Rozdeba SP 71 -16 pkt.
10. Hanna Pawula SP Sportowa – 16 pkt.

Punktacja zbiorowa:

Miejsce    Punkty             Nazwa szkoły

I                74                             SP 13
II              69                             SP 28 i SP 48
III            68                             SP 39
IV            64                              SP 2
V             60                              SP 20
VI            59                              SP 71
VII          56                              SP 21
VIII        49                      Sportowa SP i OS Muzyczna I st.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego XIV FMKP Miasta Szczecina: mgr Iwona Trusewicz

Więcej zdjęć w Galerii. Zapraszamy!

Top