Nasze przedszkole

Rok przedszkolny 2018-2019

3/4   latki „RADOSNE MISIE” wychowawca: Beata Wietecka
5/6  latki „MĄDRE SOWY”  wychowawcy: Małgorzata Kruszczyńska i Aleksandra Wróblewska

Grupa „Mądre Sowy”-to dzieci 5 i 6 letnie. W skład grupy wchodzi 14 dziewczynek i 11 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne podczas zabaw i zajęć. Uczestniczą w następujących zajęciach dodatkowych: język niemiecki, rytmika i religia. W ramach tygodniowego rozkładu zajęć korzystają z tablicy multimedialnej, sali zabaw/sali gimnastycznej oraz spędzają czas na świeżym powietrzu. W codziennych sytuacjach zachęcamy dzieci do wyrażania swoich myśli, potrzeb i stanów emocjonalnych. Wdrażamy do posługiwania się wyrazistą mową oraz poznajemy literaturę dziecięcą. Mamy nadzieję, że czas spędzony w przedszkolu przyczyni się do osiągnięcia przez dzieci dojrzałości szkolnej i ułatwi im dalszą naukę w szkole.
5/6 latki „MALI ODKRYWCY” wychowawcy: Anna Wcisło i Marta Nyga

WRZESIEŃ 2018

Zapraszamy do Galerii.

3.09.2018 Rozpoczęcie Roku Przedszkolnego- pierwsze dni w przedszkolu.

 W poniedziałek 3 września wszystkie Dzieci z grupy „Radosnych Misiów” przybyły do przedszkola.  Dzieci poznały się z nowymi kolegami i koleżankami poprzez zabawy integracyjne. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer na plac zabaw. Pierwszy dzień minął w radości, uśmiechu.
5.09.2018 ur. p. Beaty
„Radosne Misie”  będą składać  życzenia urodzinowe nie tylko sobie nawzajem, ale jako pierwszej w tym roku przedszkolnym obchodzącej urodziny  p. Beacie Wieteckiej. Najlepsze życzenia urodzinowe i imieninowe.

11.09.2018 PAN POLICJANT

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w pobliżu jezdni. Ale najwięcej o ruchu drogowym wie pan policjant Michał – tata jednego z chłopców z naszej grupy. We wtorek 11. 09. 2018 r. zaprosiliśmy więc do naszego przedszkola policjanta.  Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest jego praca, jakie są zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Zaciekawione oglądały mundur, kajdanki, czapkę, akcesoria potrzebne w służbie policji, poznały ich przeznaczenie. Przedszkolaki pochwaliły się znajomością numeru alarmowego policji. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały książeczki o Ruchu drogowym, odblaski i breloczki. Dzieci w podziękowaniu wręczyły wspólnie wykonaną laurkę.

Dziękujemy za uświetnienie zajęć dydaktycznych!

14.09.2018 DZIEŃ KROPKI

W piątek, po raz pierwszy w naszym przedszkolu, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Świętowanie rozpoczęło się od wysłuchania opowiadania i obejrzenia filmu o Vashti, której historia była inspiracją do powstania Dnia Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci. Vashti na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”.Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Następnie, wszystkie dzieci rozmawiały na temat swoich talentów i tego, że każdy z nas jest inny i posiada inne zdolności. Zajęcia zakończono w przedszkolnym ogrodzie. Zadaniem dzieci było odnalezienie jak największej ilości kropek. Na koniec wszyscy usiedliśmy do poczęstunku – wszystko w kształcie kółek np. winogrono, marchewka w talarki pokrojona, krakersy okrągłe i chrupki kolorowe.

18.09.2018 U PIELĘGNIARKI

18 września nasze przedszkolaki odwiedziły gabinet pani pielęgniarki, która opowiedziała nam o wykonywanym przez siebie zawodzie. W czasie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcją, jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani pielęgniarka zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, unieruchomienie chorej ręki, a nawet mierzenie wzrostu. Mogliśmy również zobaczyć, w co wyposażona jest ogromna apteczka pielęgniarki. Wszystkie dzieci wyszły bardzo zadowolone co przełożyło się w późniejsze zabawy w lekarza. Dzieci wdzięczne za zajęcia wręczyły wspólnie wykonaną laurkę.

20.09.2018 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Już od samego rana w każdej grupie panowała wesoła atmosfera. Nauczycielki przygotowały dla dzieci różne atrakcje, m.in. zabawy integracyjne, malowanie buziek, zabawy z balonami. Zwieńczeniem tego dnia były wesołe zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania każdy przedszkolak otrzymał odznakę, balon. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci. Pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” /J. Korczak/

 

 

Top